Puttivalmennusta Pullerilla 1.2.2025 - varaa aika valmennukseen

Puttivalmennusta Pullerilla 1.2.2025 - varaa aika valmennukseen

15.01.2025

Paluu

Lauantaina 1.12 klo 13:00 alkaen on Pullerilla tarjolla puttivalmennusta valtakunnan huipulta. Pete Parviainen tulee vierailulle Hämeenlinnaan ja tarjoaa mahdollisuuden aulankolaisille varata ajan joko yksityis- tai parivalmennukseen. Oheisessa esitteessä hinnat ja varausohjeet.

Pete on puttaamiseen erikoistunut PGA golfvalmentaja ja hän on mm. yksi harvoista AimPoint senior instructoreista Euroopassa. Pete käy jatkuvasti hakemassa oppia maailman parhailta puttivalmentajilta (mm. Phil Kenyon, Jamie Donaldson ja Mark Sweeney) ja tuo uusimmat opit valmennettaviensa käyttöön. Valmennuksessa on sekä harrastajapelaajia, että ammattilaisia, mm. Noora Komulainen ja Anna Hedlund. Pete on kirjoittanut myös useamman lähipeliin ja puttaamiseen keskittyvän kirjan.

 Peten puttivalmennus auttaa sinua hallitsemaan puttaamisen tärkeimmät taidot: pallon lähtösuunnan, vauhdinhallinnan ja greeninlukemisen. Ymmärrät, mikä todella vaikuttaa onnistuneeseen puttiin ja jätät esteettiset yksityiskohdat taka-alalle.

--

PGA Pro, Level 3 AimPoint certified green reading instructor 
0405407999
Instagram: Piiter77
www.golfvalmentaja.fi

Ajankohtaista

YRITYSKILPAILUT AULANGOLLA 2025

YRITYSKILPAILUT AULANGOLLA 2025

OTA YHTEYTTÄ JA PYYDÄ TARJOUS!
Katso lisää >

Vuoden 2025 pelioikeudet

Vuoden 2025 pelioikeudet

AULANGOLLA PELAAT ENEMMÄN!
Katso lisää >

Osakkeita myynnissä

Osakkeita myynnissä

HANKI GOLF-OSAKE JA OTA TÄYSI HYÖTY OMISTAMISEN EDUISTA!
Katso lisää >

Yhteistyössä